Hĺbkové čistenie pleti

5/5

Pre zachovanie krásnej a zdravej pleti je dôležité jej hĺbkové čistenie.

Koža je prvou bariérou a ochranou nášho organizmu pred okolitým prostredím.

Hĺbkové čistenie pleti je veľmi dôležitou súčasťou starostlivosti o pokožku a je

jedným zo základných ošetrení, ktoré ju pomáhajú udržiavať zdravú, sviežu a v ideálnej kondícii.

Ako zistíte, že si vaša pleť žiada hĺbkové čistenie?

Spoznáte to pomocou signálov, medzi ktoré patrí upchávanie pórov, čierne bodky, mastná či príliš vysušená pleť, škvrny na tvári, časté zápaly, mílie. Zistili ste, že vaša pleť má spomínané prejavy? Tak ste tu správne, nechajte sa ošetriť v mojom salóne a odporučiť Vám starostlivosť o pleť.

V akom veku a pre koho je dôležité čistenie?

Hĺbkové čistenie pleti nie je určené len pre pokožku s akné, ale prakticky pre každý typ pleti. Jemná a citlivá pleť nepotrebuje časté hĺbkové čistenie. Pri mastnej a aknóznej pleti je však čistenie veľmi dôležitou súčasťou kozmetickej starostlivosti. V jej prípade spočíva úspech v pravidelnosti takéhoto ošetrenia.

Veľmi vhodné je hĺbkové čistenie aj pri starnúcej pleti, pri regenerácii a odstraňovaní jemných vrások. Pri rýchlo sa mastiacej pleti je pravidelné hĺbkové čistenie nevyhnutné. Dôležitú úlohu zohrávajú aj ďalšie spôsoby ošetrovania.

 

Ako prebieha hĺbkové čistenie?

1. Pleť sa očistí od nečistôt pomocou mlieka a tonera vhodného na daný typ pleti.

2. Následne urobím analýzu (diagnostiku) pokožky. Len tak sa dá určiť najlepšia forma čistenia a odporučiť produkty vhodné na jej starostlivosť.

3. Po zhodnotení stavu pleti sa pred samotným hĺbkovým čistením môže vykonať:

 

1)-mikrodermabrázia: odstraňuje povrchové odumreté bunky pokožky použitím rôznych násadcov z diamantu. Pomocou vákua sa odstránia čiastočky pokožky odsaním tzv. „ povysávaním“ z povrchu.

2)-Hydrodermabrázia: metóda, ktorá spočíva v aplikácii špeciálneho roztoku voda-kyslík priamo na pokožku. Táto technika umožňuje hydratáciu, peeling a čistenie pokožky.

3)-Rôzne druhy peelingov – AHA peeling, enzymatický ….

4)-Po pripravení samotnej pokožky, spravím hĺbkové čistenie, kde odstraňujem komedóny, mílie, zápaly a rôzne formy akné. Ja používam tri metódy hĺbkového čistenia, vždy vyberám podľa typu pleti:

 

a) Klasické hĺbkové čistenie pleti

Hĺbkové čistenie pleti, čiže klasické manuálne čistenie, sa využíva najmä pri aknóznej pleti s komedonmi a zápalmi. Ide o ručné ošetrovanie prejavov akné, pri ktorom sa upchaté mazové žľazy otvoria a prečistia. Pred samotným zákrokom je nesmierne dôležitá príprava pokožky na čistenie.

Jej povrch sa musí vhodným spôsobom zmäkčiť (napr: naparovačom alebo zmäkčovadlom), aby bol tlak pri otváraní pórov čo najnižší. Predchádza sa tak zbytočnému mechanickému dráždeniu a nebezpečenstvu tvorby jazvičiek. Práve preto by mala takéto ošetrenie vykonávať len skúsená kozmetička, ktorá vie, ako má s kožou pracovať.

b) Hĺbkové čistenie pleti ultrazvukom – Skin scrubberom

Ošetrenie je príjemné a nebolestivé. Ide o čistenie pleti prístrojom Skin scrubber. Je ideálny na uvoľňovanie zrohovatelých vrstiev pokožky a k odstráneniu nečistôt, pričom sa nespôsobí žiadne poranenie a nenaruší sa ani štruktúra pokožky. Cieľom je hĺbkové čistenie pokožky a čiastočne pôsobí aj na melanín a tak pomáha aj pri pigmentových škvrnách. Je menej bolestivé ako klasické manuálne čistenie. Používa sa škrabka a pomocou jej kovovej platničky a nízkofrekvenčného ultrazvuku sa odstraňujú povrchové odumreté bunky pokožky a nahromadený maz. Niekedy však treba pleť dočistiť manuálnym klasickým čistením.

c) Kombinované hĺbkové čistenie

 Pri kombinovanom čistení používam obidve metódy – manuálne ručné čistenie a čistenie ultrazvukom Skin scrubberom, ktorý nám pleť otvorí a zbaví nečistôt.

 

4. Po samotnom čistení pleti sa použije maska, ktorá dodá vitamíny, uzavrie póry a ešte prečistí

5.Po maske na pleť priložíme ozonizér – prístroj, ktorý slúži na dezinfekciu a stiahnutie pórov po čistení.

6. Základ čistenia máme hotový a teraz podľa typu pleti dodáme pokožke výživu, to čo potrebuje.

Na výber máme z viacerých možností:

Zapracovanie ampulky, séra:

oxygenoterpiou– revitalizuje, vyživuje a regeneruje

ultrazvukom– zlepšuje prekrvenie a zapracuje aktívne látky hlbšie do pokožky

galvanizáciou-povzbudzuje bunky k lepšej aktivite

7.Po výžive nanesiem opäť masku (podľa typu pleti) a doplním Led terapiou

8.Na záver nanesiem na pleť krém (podľa typu pleti) a urobím kryoterapiu (má analgetický, protizápalový a tonizačný účinok a uzatvára póry)

Pri každom sedení prispôsobujem postup a použité prípravky a prístroje aktuálnemu stavu pleti. Takže nečakajte, že postup môjho ošetrenia bude vždy rovnaký. Každé ošetrenie je šité na mieru pre vašu pleť.

 

 

Aké druhy hĺbkového čistenia viem urobiť?

Nie je čistenie ako čistenie, vždy pri čistení dbám o potrebu pleti a podľa toho si zvolím na čo sa zameriam, aké prístroje a produkty do pleti zapracujem. To znamená, že hĺbkové čistenie môžem spraviť: detoxikačné, protizápalové, kombinované, anti-acné a veľa ďalších typov.

 

Čo zapríčiňuje akné?

Akné patrí medzi najčastejšie kožné ochorenia. Úspešná liečba musí byť vždy komplexná. Na vzniku akné sa podieľa rad vnútorných a vonkajších faktorov. Vplyv na vznik akné má predovšetkým hormonálna dysbalancia, (pomer ženských a mužských hormónov) a zvýšená vnímavosť kože voči hormonálnym zmenám (dospievanie, tehotenstvo, akné pred menštruáciou, novorodenecké akné). Dôležitá je aj vrodená dispozícia k zvýšenej tvorbe mazu a rohovateniu v ústí folikulu.

 

Ďalšími faktory, ktoré ovplyvňujú vznik a priebeh akné sú:

Akné patrí medzi najčastejšie kožné ochorenia. Úspešná liečba musí byť vždy komplexná. Na vzniku akné sa podieľa rad vnútorných a vonkajších faktorov. Vplyv na vznik akné má predovšetkým hormonálna dysbalancia, (pomer ženských a mužských hormónov) a zvýšená vnímavosť kože voči hormonálnym zmenám (dospievanie, tehotenstvo, akné pred menštruáciou, novorodenecké akné). Dôležitá je aj vrodená dispozícia k zvýšenej tvorbe mazu a rohovateniu v ústí folikulu.

 psychika

vplyv životného štýlu

 prostredie (zhoršovanie pri pobyte v dusnom, teplom a prašnom prostredí)

užívanie liekov ( kortikosteroidy, vitamín B12, hormonálne lieky… )

kozmetika (krémy s obsahom vazelíny)

potraviny a potravinové doplnky ( čokoláda, oriešky…)

Aké sú výsledky pri pravidelnom čistení?

 

Kozmetický salón Bellave

Pokiaľ ste sa rozhodli vyskúšať nejakú kozmeticku procedúru kontaktujte ma a spoločne si nájdeme termín kedy vám bude vyhovovať