Chemický Peeling

5/5

Chemický peeling Larens

Čo je chemický peeling?

Chemický peeling patrí medzi tzv. „resurface ošetrenia“, teda také, pri ktorých sa odkrýva nová vrstva pokožky – bez vrások, akné či jaziev. Najčastejšie sa využíva na skrášlenie tvárerúk krku.

Chemický peeling zlepšuje nielen vzhľad, ale aj jemnosť pleti. Vďaka prirodzenému hojeniu sa tak regenerujú jednotlivé vrstvy pokožky. Peeling okrem toho sľubuje zjednotenie tónu pleti.

Aké má účinky?

upravuje činnosť mazových žliaz

vyrovnáva vrchnú vrstvu pokožky

hĺbkovo hydratuje

redukuje sekréciu kožného mazu

odstraňuje odumreté bunky

obnovuje pevnosť a pružnosť

zjednocuje farebný tón pleti

redukuje vrásky

zmierňuje príznaky akné

zužuje rozšírené póry

zlepšuje celkový stav pleti

 

Čo obsahuje? Je drastický alebo šetrný k pleti?

estetické efekty podobné tým, ktoré docielime v dôsledku agresívnej exfoliácie. Pri tom ošetrenie s jej pomocou je mimoriadne bezpečné a úplne bezbolestné.

A preto je tento druh peelingu šetrný k pokožke. Pokožka nie je začervenaná týždeň, ako po agresívnejších peelingoch.

Okrem kyseliny mandľovej a pyrohroznovej sa v chemickom peelingu nachádzajú aj kolagén – látka, ktorá pomáha zachovať mladosť a liposomal collagen complex – inovatívne spojenie prírodného rybieho kolagénu, peptidov a aminokyselín.

 

Chemický peeling s komplexom prírodných peptidov rybieho kolagénu v lipozómoch obsahuje kombináciu dvoch druhov kyselín: kyseliny mandľovej a kyseliny pyrohroznovej.

Kyselina mandľová : podporuje bunkovú obnovu a odstraňuje vrchnú vrstvu kože, zjednocuje farebný tón pleti, redukuje drobné vrásky má intenzívny antibakteriálny účinok, účinne zmierňuje zápaly kože a predstavuje viacúčelový prípravok na ekzém a akné, zužuje rozšírené póry

Kyselina pyrohroznová  –  má exfoliačné, hydratačné a rozjasňujúce účinky. Vďaka rýchlemu prenikaniu do zamše umožňuje v mimoriadne krátkej dobe dosahovať vynikajúce

 

Ako sa pripraviť na chemický peeling?

 

Samotnej procedúre by mala vždy predchádzať konzultácia. Počas tejto návštevy sa určí, aký variant peelingu je pre vás najlepší, a teda aj najúčinnejší. Netrvajte na vyššom stupni ošetrenia, ak to nie je nutné.

Pár dní pred zákrokom sa treba vyhýbať niektorým skrášľovacím rituálom. Napríklad si nedepilujte chĺpky na tvári.

Taktiež by ste si nemali čistiť pokožku gélmi s drsnými čiastočkami, a to minimálne týždeň pred zákrokom.

 

Aká je následná starostlivosť po chemickom peelingu?

 

Po ošetrení chemickým peelingom je zväčša pokožka jemne začervenaná. Pár dní po ošetrení môže byť pleť trochu suchšia ako obyčajne a je potrebné ju ošetrovať vhodným hydratačným krémom. Nevyhnutné je po ošetrení chrániť ošetrovanú lokalitu pred UV žiarením opaľovacím krémom s vysokým UV faktorom.

 

Kedy sa môže prevádzať ošetrenie?

Chemický peeling prevádzame od jesene do jari, nikdy nie v lete a vždy si po ňom pleť chránime krémom s UV faktorom. Tak isto sa neodporúča, ak sa chystáte v zimných mesiacoch na dovolenku, minimálne dva týždne predtým.

 

Ako často sa robí chemický peeling?

Jedna kúra pozostáva zvyčajne zo 3-5 sedení s odstupom 2-3 týždne medzi jednotlivými ošetreniami. Pred samotnou kúrou doporučujem týždeň vopred čistenie pleti.

 

Kedy sa nesmie robiť chemický peeling?

Aktívny herpes, bakteriálna infekcia, ekzém, zápal kože, alergická reakcia v ošetrovanej oblasti, tehotenstvo, dojčenie, súčasná celková liečba retinoidmi, stavy spojené s poruchami imunity, tesne po iných korektívnych zákrokoch ako je napr. dermabrázia, laserové výkony,mechanický peeling, depilácia voskami, živicami, epilácia elektrolýzou, rádioterapia, kryalizačné výkony, čerstvé jazvy, rany, bradavice, popáleniny.

Kozmetický salón Bellave

Pokiaľ ste sa rozhodli vyskúšať nejakú kozmeticku procedúru kontaktujte ma a spoločne si nájdeme termín kedy vám bude vyhovovať